برای تماس با امداد باتری کلیک کنید

فروشگاه اینترنتی امداد باتری شما را در انتخاب مناسب ترین باطری برای خودرویتان یاری می نماید.

ارسال رایگان باتری اتمی ماشین به همراه تست دینام

 در کمترین زمان با بهترین قیمت و تاریخ تولید 

۹۴  ۸۱  ۱۶  ۷۷  -  ۸۶  ۸۱  ۱۶ ۷۷

۳۱۵  ۷۷  ۸۵ - ۰۹۱۹


چگونه روغن اتومبیل را عوض کنیم؟

تعویض مرتب روغن موتور و فیلتر روغن یکی از مهمترین کارهایی است که می‌توانید برای عملکرد بهتر اتومبیل تان انجام دهید. با گذشت زمان روغن تجزیه می‌شود و فیلتر با آلاینده‌ها مسدود می‌شود. بسته به فرهنگ رانندگی و مدل اتومبیلتان این اتفاق در طی سه ماه یا طی 3000مایل مسافت (۴۸۰۰ کیلومتر)، یا حتی در طی ۲۰۰۰۰ مایل مسافت (۳۲۰۰۰ کیلومتر) یا ۲۴ ماه رخ می‌دهد.

 خالی کردن روغن:

۱-اتومبیل را بالا ببرید. از جک یا سطح شیبدار استفاده کنید. در یک سطح صاف و هموار ترمز دستی را بکشید و اتومبیل را با جک بالا ببرید، با سفت کردن دسته‌های جک اتومبیل را در جای خود محکم کنید. اگر جک را درست نگذارید ممکن است به اتومبیل آسیب جدی وارد شود. پس همیشه با توجه به نکات راهنمای اتومبیل تان از جک استفاده کنید. همچنین کارکردن زیر اتومبیلی که هنوز روی جک است بسیار خطرناک است پس از سفت بودن دسته‌های جک مطمئن شوید.

اگر از سطح شیبدار برای بالابردن اتومبیل استفاده می‌کنید حتما ترمز دستی را بکشید و پشت چرخ‌های عقب آجر بگذارید. وقتی از سطح شیبدار بالا می‌روید کسی مراقب باشد که از سمت دیگر پایین نیایید.

۲-بگذارید موتور کمی گرم شود تا روغن هم گرم شود. یا 3 دقیقه روشن گذاشتن اتومبیل برای به حرکت درآمدن روغن و در نتیجه سریعتر خالی‌شدن آن کافی است. ذرات جامد کثیفی و دوده در روغن هستند که اگر روغن سرد باشد در دریچه‌ی خروجی گیر می‌کنند. با به جریان درآوردن روغن مطمئن می‌شوید که محفظه روغن کاملا خالی شده است.

در مدتی که اتومبیل گرم می‌شود ابزار لازم را بیاورید. به روغن جدید، فیلتر جدید، و یک ظرف و روزنامه برای جمع‌کردن روغن سوخته نیاز دارید. شاید به آچاربُکس و چراغ قوه هم نیاز پیدا کنید. از دفترچه راهنمای اتومبیلتان استفاده کنید تا از نوع روغن موتور و فیلتر مورد نیاز آگاه شوید 

تعویض روغنی هم می‌تواند در زمینه نوع روغن و فیلتر موردنیاز اتومبیلتان راهنمایی‌تان کند.

۳-دریچه روغن را باز کنید. کاپوت را باز کنید و دریچه‌ی روغن در بالای موتور را پیدا کنید. از همین‌جا روغن جدید را بعد از تخلیه کامل روغن سوخته می‌ریزید. با اینکار به تخلیه روغن سوخته سرعت می‌بخشید چون هوا را در این محفظه به جریان می‌اندازید.

۴-کارتل روغن را پیدا کنید. در زیر اتومبیل بدنبال محفظه مسطح فلزی‌ بگردید که نسبت به گیربکس به موتور نزدیکتر است. این ظرف پیچ یا درپوشی به سمت پایین دارد. این پیچ همان دریچه‌ي روغن است که باید باز کنید تا روغن سوخته تخلیه شود. درست زیر همین دریچه ظرفتان را بگذارید و در اطرافش روزنامه بگذارید تا روغن را جذب کند.

اگر نمی‌توانید کارتل روغن را از جعبه گیربکس تشخیص دهید بگذارید اتومبیل ۵ یا۱۰ دقیقه روشن باشد. در این مدت کارتل روغن گرم می‌شود اما جعبه گیربکس نه.

۵- پیچ کارتل را باز کنید. پیچ دریچه را با آچار سایز مناسب و یا درصورتیکه جای حرکت دارید با آچاربُکس خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید. همچنین باید حلقه واشر کاغذی (یا نمدی) دریچه تخلیه را هم بردارید و تعویض کنید اما اگر واشر فلزی و سالم باشد می‌شود دوباره از آن استفاده کرد.

به محض اینکه پیچ را باز کنید روغن بیرون می‌ریزد و چون مسیرش کمی زاویه‌دار است قرار دادن ظرف و روزنامه شاید کمی سخت باشد. وقتی با آچار پیچ را کمی شل کردید ادامه بازکردن پیچ را با دست انجام دهید. حتما ظرف و روزنامه‌ها را قبل از بازکردن پیچ زیر کارتل قرار دهید. مواظب باشید پیچ در ظرف نیفتد چون پیدا کردن آن در روغن سوخته کثیف‌کاری است. اگر پیچ در روغن افتاد برای پیدا کردنش از آهنربا استفاده کنید. بهترین حالت استفاده از آهنرباهایی است که به یک میله چسبیده‌اند.

راه آسان دیگری هم برای «نجات» پیچ کارتل وجود دارد. استفاده از قیفی که غربال کوچکی هم درونش داشته باشد. به محض اینکه پیچ افتاد آن‌را بردارید. بعد از نجات پیچ می‌توانید قیف را بردارید و کنار بگذارید.

اگر به نیروی بیشتری برای بازکردن پیچ کارتل نیاز دارید، یک اهرم کمکی مثل دسته‌ی لوله‌ای آچار بُکس می تواند کمکتان کند. اگر به این کار نیاز شد یعنی پیچ کارتل بیش از اندازه سفت شده است.

احتمال اینکه دست‌ها و لباستان روغنی شود زیاد است. گذاشتن روزنامه راهکار خوبی است زیرا درغیر این‌صورت لکه‌های بزرگ روغن در کف پارکینگ باقی می‌مانند که نیاز به تمیزکاری خواهند داشت.

۶- صبر کنید. بسیار طول می‌کشد تا روغن سوخته کاملا تخلیه شود. وقتی خروج روغن از کارتل کاملا تمام شد، پیچ را عوض کنید. در ابتدا با دست پیچ را بپیچانید تا مطمئن شوید کج نمی‌چرخد و باقی کار را با آچاربُکس ادامه دهید. فراموش نکنید که واشر را هم تعویض کنید.

وقتی که زیر ماشین هستید به دنبال سیلندر سفید یا آبی رنگی هم باشید که همان فیلتر روغن است. مرحله بعد تعویض فیلتر روغن است.

 تعویض فیلتر روغن:

۱-جایگاه‌ فیلتر را پیدا کنید. فیلترها همیشه در یک جای مشخص نیستند پس می‌توانند بر طبق مدل اتومبیل، جلو، پشت یا کنار موتور باشند. به فیلتر جدیدی که خریده‌اید نگاه کنید تا بدانید باید دنبال چه شکلی بگردید. فیلترها معمولا سیلندری سفید، آبی یا مشکی رنگ در ابعاد حدودی ۸*۱۵*۱۰ سانتی‌متر، شبیه قوطی کنسرو هستند.

۲- فیلتر روغن را بپیچانید و باز کنید. فیلتر را محکم بگیرید و آرام و پیوسته آن‌را خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. روکش پلاستیکی فیلتر و چربی‌های داخل موتور فیلتر را کمی لیز می‌کنند ولی می‌توانید با دست همچنان فیلتر را محکم بگیرید. برای جلوگیری از لیز خوردن دستتان از دستمال کهنه یا دستکش‌های مکانیکی استفاده کنید. می‌توانید از یک نوار لاستیکی مثلا کمربند کهنه خودتان یا تسمه دینام غیرقابل استفاده به عنوان آچار فیلتر هم استفاده کنید.

وقتی فیلتر را تعویض می‌کنید حواستان باشد که واشر حلقه‌ای لاستیکی هم با آن بیرون بیاید. در غیر اینصورت فیلتر جدید خوب جا نمی‌رود و روغن چکه خواهد کرد. اگر واشر چسبیده است با انگشتان یا با پیچ‌گوشتی آن را آزاد کنید.

۳-فیلتر جدید را آماده کنید. نوک انگشتتان را درون روغن موتور جدید فرو ببرید و با آن دور واشر حلقه‌ای سر فیلتر را چرب کنید. با این کار واشر لیز می‌شود و شبیه نوعی درزگیری برای فیلتر جدید عمل می‌کند که تعویض بعدی راحتتر باشد.

همچنین می‌توانید قبل از نصب فیلتر کمی روغن داخل فیلتر بریزید. با این‌کار مدت زمانی که طول می‌کشد تا اتومبیل دوباره به فشار روغن موردنیاز برسد را کاهش داده‌اید. اگر فیلتر بصورت عمودی نصب می‌شود، می‌توانید تقریبا کامل آن‌را پر از روغن کنید. اگر فیلتر با زاویه نصب می‌شود وقتی آن‌ را می‌پیچانید کمی روغن سرریز می‌کند که چندان به چشم نمی‌آید.

۴-با دقت فیلتر جدید روغن‌کاری شده را نصب کنید و مواظب باشید تا کج نپیچد. عموما دستورالعمل فیلترها خودشان به شما می‌گویند که تا چه حدی آن‌ها را بپیچانید پس به دستورالعمل داخل جعبه نگاه کنید. بطورکلی فیلترها را باید بپیچانید تا جاییکه واشر دریچه را لمس کند و بعد یک‌چهارم دور دیگر هم بپیچانید.

روغن جدید بریزید:

۱-از دریچه‌ی روغن، روغن جدید بریزید. میزان روغن موردنیاز در دستورالعمل فیلتر در بخش «ظرفیت» آمده است.

اگر قوطی روغن را طوری بگیرید که در آن کمی رو به بالا باشد، روغن آرام و بدون حباب‌زدن می‌ریزد.

نوع روغن را درست انتخاب کنید. معمولا روغن 10W-30 برای بیشتر اتومبیل‌ها مناسب است اما بهتر است برطبق دستور‌العمل اتومبیلتان یا به تایید تعویض‌روغنی‌ها از این روغن استفاده کنید.

برای اندازه‌گیری میزان روغن داخل موتور به گِیج روغن (میله مدرج) اطمینان نکنید، مخصوصا وقتی موتور تازه روشن شده چون روغن هنوز در لوله‌هاست. برای اطمینان از صحت گژ باید وقتی اتومبیل را بر روی یک سطح صاف پارک کرده‌اید، در اول صبح، در هوای سرد و وقتی روغن ته‌نشین شده انجام دهید.

۲-درپوش محفظه روغن را ببندید. وقتی مطمئن شدید همه‌ قطعات را محکم بسته‌اید، کاپوت را ببندید.

بهتر است همه‌ی روغن‌های ریخته را به بهترین نحو تمیز کنید. گرچه کمی روغن موتور روی میل‌لنگ مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما وقتی موتور داغ شود روغن‌هایی که روی میل‌لنگ ریخته‌اند می‌سوزند و موقتا بوی دودی راه می‌افتد که شما را می‌ترساند. همینطور باعث می‌شود داخل اتومبیل هم بوی بدی بپیچد.

۳-موتور را روشن کنید. صبر کنید تا بعد از روشن کردن اتومبیل چراغ فشار روغن خاموش شود. اتومبیل را پارک کنید و ترمز دستی را بکشید و زیر اتومبیل را نگاه کنید تا مطمئن شوید روغن از جایی چکه نمی‌کند. اگر فیلتر یا دریچه تخلیه محکم بسته نشده باشند، ممکن است روغن آرام آرام چکه کنند. برای چند دقیقه موتور را روشن بگذارید تا فشار روغن بالا رود و مطمئن شوید همه چیز درست سرجایش است.

۴-چراغ تعویض روغن را ریست کنید. بسته به مدل اتومبیلتان روش اینکار متفاوت است. پس باید به دستورالعمل مراجعه کنید. مثلا در بیشتر اتومبیل‌های جنرال موتورز باید اتومبیل را خاموش کنید و سویچ را بدون روشن کردن اتومبیل بچرخانید. سپس در 10 ثانیه سه بار پدال گاز را فشار دهید. وقتی دوباره اتومبیل را روشن می‌کنید، چراغ باید خاموش شده باشد.

خلاصی از روغن سوخته:

۱-روغن سوخته را در یک ظرف دردار بریزید. حالا که کار تعویض روغن تمام شده، روغن‌ سوخته کثیف را برای همیشه از موتور دور کنید. بهترین راه ریختن روغن سوخته در قوطی خالی روغن جدید است. به کمک یک قیف پلاستیکی روغن را به آرامی خالی کنید تا قطره‌ای از روغن به اطراف نریزد. روی قوطی بنویسید «روغن سوخته» تا دوباره برای موتور از آن استفاده نشود.

می‌توانید از بطری خالی شیر، قوطی خالی شیشه‌شور یا بطری‌های پلاستیکی دیگر استفاده کنید. فراموش نکنید اگر از ظرف خالی مواد خوراکی برای اینکار استفاده می‌کنید حتما عبارت «روغن سوخته» را درشت روی آن بنویسید.

روغن سوخته را در ظرف‌هایی که قبلا در آن‌ها مواد شیمیایی مثل سفیدکننده، آفت‌کش‌ها، رنگ یا ضدیخ بوده نریزید. این مواد در روند بازیافت خلل ایجاد می‌کنند.

۲-مطمئن شوید که فیلتر روغن در حال خالی‌شدن است. می توانید از همین روغن خروجی از فیلتر (تا حداکثر 8 اونس- حدود 230 میلی‌لیتر) به روغن سوخته اضافه کنید. فیلتر‌های روغن هم قابل بازیافت هستند پس حواستان به آن‌ها باشد.

۳-در اطراف منزلتان محل جمع‌آوری روغن سوخته و فیلتر را پیدا کنید. معمولا همه‌ی تعویض روغنی‌ها این محل‌ها را می‌شناسند. خرده‌فروش‌هایی که بیش از 1000فیلتر در سال می‌فروشند باید فیلترهای کهنه را قبول کنند. بیشتر تعویض‌ روغنی‌ها هم روغن سوخته را از شما می‌گیرند هر چند با دریافت اجرتی ناچیز.

۴- برای دفعه‌ی بعد از روغن سوخته بازیافت‌شده استفاده کنید. روغن سوخته مادامیکه تصفیه شود و بر طبق استانداردها و ویژگی‌های روغن موتور پاک باشد قابل استفاده است. این روند انرژی و وقت کمتری نسبت به استخراج و تولید روغن پاک از چاه‌های نفت دارد. تصفیه روغن موتور نیاز به واردات را هم کاهش می‌دهد. در بعضی مواقع قیمت روغن تصفیه‌ شده از روغن تازه هم کمتر است.


فروشگاه اینترنتی امداد باتری شما را در انتخاب مناسب ترین باطری برای خودرویتان یاری می نماید.

ارسال رایگان باتری اتمی ماشین به همراه تست دینام

 در کمترین زمان با بهترین قیمت و تاریخ تولید 

۹۴  ۸۱  ۱۶  ۷۷  -  ۸۶  ۸۱  ۱۶ ۷۷

۳۱۵  ۷۷  ۸۵ - ۰۹۱۹

چرا از امداد باطری، باتری ماشین خریداری کنیم؟

1- پاسخگویی 24 ساعته جهت خرید باطری

2- ارسال رایگان باتری ماشین در کمتر از یک ساعت

3- تست دینام رایگان توسط تستر دینام

4- پرداخت هزینه باطری ماشین در محل توسط دستگاه کارتخوان سیار

5- دارای نمایندگی رسمی شرکت توان باتری

6- دارای نمایندگی رسمی شرکت های سپاهان باطری اصفهان

7- دارای نمایندگی رسمی شرکت صبا باتری

8- ارائه فروش باتری حتی در روزهای تعطیل با ارسال رایگان

9- داشتن انواع باتری ایرانی و باطری کره ای در آمپرهای مختلف

10- تست برق دزدی رایگان در محل توسط کارشناسان فنی امداد باطری

11- ارسال و نصب رایگان باتری اتمی ماشین در هر ساعتی از شبانه روز

12- دارای تائیده از نمایندگی آسان موتور

13- دارای تائیده از نمایندگی پرشیا خودرو

14- دارای تائیده از نمایندگی اطلس خودرو

15- دارای تائیده از نمایندگی ستاره ایران

16- دارای تائیده از نمایندگی ایرتویا

17- دارای تائیده از نمایندگی کرمان موتور

18- دارای تائیده از نمایندگی مدیران خودرو

19- دارای تائیده از نمایندگی بهمن موتور

جهت خرید انواع باتری ماشین لطفاً با امداد باطری تماس حاصل فرمائید.

امداد باتری 24 ساعته

۹۴  ۸۱  ۱۶  ۷۷   -   ۸۶  ۸۱  ۱۶  ۷۷

Tehran Bozorg

ارسال رایگان باتری ماشین به تمام نقاط تهران

    مناطق مختلف تحت پوشش ارسال رایگان باتری اتمی و کره ای ماشین

شهرک غرب - نیاوران - جنت آباد - تجریش - سعادت آباد - آریاشهر - فردوس غرب تهران - فردوس شرق تهران - شمال تهران - آزادی - انقلاب - صادقیه - یوسف آباد - ولیعصر عج - نارمک - یافت آباد - تهرانسر - مینی سینی - شهران - آیت الله کاشانی - نیروی هوایی - دماوند - فرمانیه - پونک - ونک - کامرانیه - هفت تیر - المپیک - هروی - هفت حوض

شماره تماس ارسال رایگان باتری ماشین در استان تهران

 ارسال رایگان باتری اتمی ماشین به همراه تست دینام

 در کمترین زمان با  بهترین قیمت و تاریخ تولید

امداد باتری 24 ساعته

۹۴  ۸۱  ۱۶  ۷۷  _  ۸۶  ۸۱  ۱۶  ۷۷

 

ارسال رایگان باتری ماشین به کرج و شهرستان البرز

ارسال رایگان باتری ماشین به تمام نقاط کرج

    مناطق مختلف تحت پوشش ارسال رایگان باتری اتمی و کره ای ماشین

با توجه به تماس های مکرر از مناطق مختلف شهرستان کرج ( فردبس ، مهرویلا ، دهقان ویلا ، مهرشهر ، جهانشهر ، گلشهر ، باغستان ، گوهردشت ، مشکین دشت ، مارلیک ، گرمدره ، اندیشه ، سرآسیاب ، شهرقدس ، شهریار ، کمال شهر ، محمدشهر ، چهارباغ ، حصارک ، ملارد و کمالشهر) و درخواست ارسال باتری ماشین ، در آخرین جلسه هیئت مدیره شرکت امداد باتری کهن مصوب شد واحد توزیع استان البرز افتتاح شود و مفتخریم که اعلام کنیم این واحد افتتاح شد. 

شماره تماس ارسال رایگان باتری ماشین در استان البرز

 ارسال رایگان باتری اتمی ماشین به همراه تست دینام

 در کمترین زمان با  بهترین قیمت و تاریخ تولید

امداد باتری 24 ساعته

۹۴  ۸۱  ۱۶  ۷۷  _  ۸۶  ۸۱  ۱۶  ۷۷