برای تماس با امداد باتری کلیک کنید

جهت دريافت مشاوره و انتخاب بهترین نوع آمپرباتری مناسب ماشین خود و ارسال و نصب رایگان با شماره

۰۱  ۴۳  ۹۷  ۷۷
۰۱  ۴۸  ۹۷  ۷۷

تماس حاصل فرمائید.


تست وضعيت شارژ باتری test of charge

با استفاده از جدول زیر موقعیت شارژ باتری را مشخص می کنید.

میانگین دانسیته اسید هر سل (Cell)

مقدار تقریبی وضعیت شارژ

ولتاژ مدار باز باتری

1.265

100%

12.65

1.225

75%

12.45

1.190

50%

12.24

1.155

25%

12.06

1.120

0%

11.89

برای باتری های غیر سیلد (non-sealed)، دانسیته اسید خانه باتری را توسط هیدرومتر و ولتاژ ترمینال باتری را توسط ولت متر دیجیتال، در صورتی که موتور خاموش است بررسی کنید. در مورد باتریهای سیلد، اندازه گیری ولتاژ باتری در صورتی که موتور خاموش است توسط ولت متر دقیق دیجیتالی بهترین راه برای تشخیص وضعیت شارژ است.
برخی باتریها دارای یک هیدرومتر سرخود (built – in hydrometer) هستند که فقط وضعیت شارژ را در یک خانه از شش خانه (cell) اندازه گیری می کنند.
اگر نشانگر (indicator) باتری بی رنگ یا زرد کمرنگ باشد، سطح الکترولیت باتری پائین بوده و باید قبل از استفاده از آن به اندازه کافی پر شود و در صورتی که باتری از نوع سیلد است، باتری باید تعویض گردد.
(هیدرومتر سرخود یا همان چشمی (magic eye) دریچه ای شفاف و قابل مشاهده است که امروزه بر روی اغلب باتریهای سیلد نصب می گردد و توسط آن می توان وضعیت باتری را با توجه به تغییر رنگ مشاهده شده در آن پیش بینی کرد).
اگر وضعیت شارژ کمتر از 75٪ باشد و مقدار دانسیته اسید یا مقدار ولتاژ یا هیدرومتر سرخود (built – in hydrometer) وضعیت بدی را نشان بدهد (سیاه رنگ شدن نشانگر) این نتیجه به دست می آید که باتری قبل از استفاده نیاز به شارژ مجدد دارد. اگر حداقل یکی از شرایط زیر برای باتری پیش آمد باتری را تعویض کنید.
- اگر بین کمترین و بیشترین مقدار قرائت شده دانسیته اسید سل های باتری، 0.05 یا بیشتر اختلاف وجود دارد نشان دهنده این مطلب است که یک سل ضعیف یا خراب در باتری موجود می باشد.
- اگر باتری حداقل به مقدار 75٪ از مقدار شارژ کامل خود شارژ نمی شود یا اگر هیدرومتر سرخود (built – in hydrometer) هنوز وضعیت "خوب" را نشان نمی دهد (معمولا ًسبز، که نشان دهنده 65٪ وضعیت شارژ کامل می باشد).
- اگر ولت متر دیجیتال 0 ولت را نشان می دهد یعنی یک سل قطع شده (open cell) وجود دارد.
- اگر ولت متر دیجیتال 10.45 تا 10.65 ولت رانشان می دهد یعنی یک سال اتصال کوتاه شده (shorted cell) وجود دارد. اتصال کوتاه توسط اتصال صفحات به یکدیگر یا ته نشین شدن مواد فعال پلیت یا ایجاد اتصالات درختی بین صفحات (treeing) ایجاد می شود

تست بار (Load test

اگر وضعیت شارژ باتری75٪ یا بیشتراز این مقدار است یا وضعیت "خوب" (good) در هیدرومتر سرخود نشان داده می شود (رنگ سبز)، تست بار باتری را با یکی از روش های زیر انجام دهید:

۱-چراغ جلو ماشین را در وضعیت نور بالا به مدت 5 دقیقه قرار دهید.

۲-جرقه زدن (ignition) را غیر فعال کنید (وایر دلکو را جدا کنید یا وایر شمع را جدا کنید) و موتور را استارت زدن به مدت 15 ثانیه بچرخانید.

۳- با یک تست کننده بار باتری، باری به اندازه نصف مقدار CCA (جریان استارت در هوای سرد) باتری به مدت 15 ثانیه اعمال کنید. 

۴- با یک تست کننده بار باتری، باری به اندازه نصف مقدار OEM (جریان استارت در هوای سرد اعلام شده توسط سازنده خودرو) به مدت 15 ثانیه اعمال کنید.

در طول تست بار، ولتاژ یک باتری سالم دارای الکترولیت نباید کمتر از 9.7 ولت در دمای 26.7 درجه سانتیگراد باشد.

اگر دمای الکترولیت بیشتر از 26.7 درجه سانتیگراد است، به ازای هر 5.5 درجه بیشتر از 26.7 درجه سانتیگراد تا موقعیکه دما به 37.7 درجه سانتیگراد برسد، 0.1 ولت به ولتاژ اضافه کنید و اگر کمتر از 26.7 درجه سانتیگراد است به ازای هر 5.6 درجه کاهش دما تا زمانی که به 4.4 درجه سانتیگراد برسید، 0.1 ولت از آن مقدار کم کنید. بعد از این که بار تخلیه شد، 5 دقیقه صبر کنید ومیزان شارژ باتری باید به 50٪ وضعیت شارژ کامل خود یا بالاتر بازگردد.

اگر باتری کمتر از مینیمم ولتاژ تست (test voltage) را نشان دهد باتری شارژ خود را بازنگردانده و توانایی روشن کردن موتور را ندارد و باید آن را تعویض کرد.

اگر باتری این تست را درست جواب دهد باید ٱن را مجدداً شارژ نمائید تا باتری با ماکزیمم عملکرد، کار کند.

 


جهت دريافت مشاوره و انتخاب بهترین نوع آمپرباتری مناسب ماشین خود و ارسال و نصب رایگان با شماره

۰۱  ۴۳  ۹۷  ۷۷
۰۱  ۴۸  ۹۷  ۷۷

تماس حاصل فرمائید.

Tehran Bozorg

ارسال رایگان باتری ماشین به تمام نقاط تهران

    مناطق مختلف تحت پوشش ارسال رایگان باتری اتمی و کره ای ماشین

شهرک غرب - نیاوران - جنت آباد - تجریش - سعادت آباد - آریاشهر - فردوس غرب تهران - فردوس شرق تهران - شمال تهران - آزادی - انقلاب - صادقیه - یوسف آباد - ولیعصر- نارمک - یافت آباد - تهرانسر - مینی سینی - شهران - آیت الله کاشانی - نیروی هوایی - دماوند - فرمانیه - پونک - ونک - کامرانیه - هفت تیر - المپیک - هروی - هفت حوض

شماره تماس ارسال رایگان باتری ماشین در استان تهران

 ارسال رایگان باتری اتمی ماشین به همراه تست دینام

 در کمترین زمان با  بهترین قیمت و تاریخ تولید

امداد باتری 24 ساعته

36  20  85  ۷۷

49  20  85  ۷۷

 

 

ارسال رایگان باتری ماشین به کرج و شهرستان البرز

ارسال رایگان باتری ماشین به تمام نقاط کرج

    مناطق مختلف تحت پوشش ارسال رایگان باتری اتمی و کره ای ماشین

با توجه به تماس های مکرر از مناطق مختلف شهرستان کرج ( فردبس ، مهرویلا ، دهقان ویلا ، مهرشهر ، جهانشهر ، گلشهر ، باغستان ، گوهردشت ، مشکین دشت ، مارلیک ، گرمدره ، اندیشه ، سرآسیاب ، شهرقدس ، شهریار ، کمال شهر ، محمدشهر ، چهارباغ ، حصارک ، ملارد و کمالشهر)  درخواست ارسال باتری ماشین به این مناطق در آخرین جلسه هیئت مدیره شرکت امداد باتری کهن مصوب شد . 

شماره تماس ارسال رایگان باتری ماشین در استان البرز

 ارسال رایگان باتری اتمی ماشین به همراه تست دینام

 در کمترین زمان با  بهترین قیمت و تاریخ تولید

امداد باتری 24 ساعته

36  20  85  ۷۷

49  20  85  ۷۷